przeziębienie

grypa

Coldrex jest jednym z tych produktów o których się raczej nie pisało. Pochylmy się nad nim i dowiedzmy się czegoś nowego.
 Skład
Każda tabletka preparatu Coldrex zawiera: Substancje czynne: paracetamol 500mg; kofeina 25 mg; chlorowodorek fenylefryny 5 mg; wodzian terpinu 20 mg kwas askorbinowy (Wit. C) 30 mg Substancje pomocnicze: skrobia rozpuszczalna, skrobia kukurydziana, sorbonian potasu.
 Dawkowanie
Dorośli: 2 tabletki preparatu Coldrex MaxGrip C, maksymalnie 4 razy w ciągu doby. Preparat stosować nie dłużej niż 3 dni.
  Dzialania niepożądane
Paracetamol: Działania niepożądane paracetamolu sa rzadkie. Powinny wystąpić reakcje nadwrażliwości np. wysypka, świąd, pokrzywka, rumień i zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty. Sporadycznie może wystapić: trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza. Przy przedawkowaniu może wystapić upośledzenie czynności wątroby i nerek.
Fenylefryna: Fenylefryna może być też przyczyną wystąpienia nudności, bólu głowy, zawrotów głowy, niewielkiego wzrostu ciśnienia krwi oraz rzadko kołatania serca. Objawy te mają zwykle charakter przejściowy.
Kofeina: Kofeina może powodować bóle głowy, zaburzenia snu, drżenia mięśniowe, niemiarowość rytmu serca. Spożywanie dużych ilości kawy albo herbaty w czasie leczenia właściwego preparatem Coldrex MaxGrip C może być też przyczyną nadwrażliwości oraz napięcia. Należy zasięgnąć porady lekarza w przypadku wystąpienia nietypowych objawów w czasie stosowania leku.

  Ciąża oraz laktacja
Preparatu nie powinno się stosować w czasie ciąży oraz okresie karmienia piersią.
Należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów oraz obsludze urządzeń mechanicznych.

  Środki ostrożności
Przed rozpoczęciem leczenia właściwego preparatem Coldrex należy zasięgnąć porady lekarskiej w następujacych przypadkach:
schorzenia nerek albo watroby;
rozedma pluc, przewlekłe zapalenie oskrzeli

  Przeciwwskazania
Nie należy stosować łącznie z innymi preparatami zawierającymi w swoim składzie paracetamol. Nie należy stosować preparatu Coldrex u osób z nadwrażliwością na paracetamol, fenylefrynę, kofeinę, wodzian terpinu albo witaminę C. Ciężka niewydolność wątroby oraz nerek. Nadczynność tarczycy. Cukrzyca. Nadciśnienie tętnicze krwi; nie wolno stosować u pacjentów z tętniakami. Schorzenia serca. Ciąża, laktacja. Podwyższone ciśnienie śródgałkowe. Przerost gruczołu krokowego Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Dolegliwość alkoholowa. Leczenia właściwego trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, beta -adrenolitykami. Leczenia wlaściwego inhibitorami monoaminooksydazy albo przyjmowanie inhibitorów MAO w ciagu ostatnich 2 tygodni.
 Wskazania
Coldrex stosuje się w dolegliwościach zwiazanych z  grypą oraz przeziębieniem takich jak: bóle głowy, dreszcze, bóle kostne oraz mięśniowe, niedrożność przewodow nosowych, bole zatok oraz gardła.
  Działanie
Preparat Coldrex zawiera w swoim składzie: paracetamol – środek o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym; fenylefrynę – środek obkurczający naczynia krwionośne oraz udrażniajacy przewody nosowe; kofeinę – środek o łagodnym działaniu pobudzajacym; wodzian terpinu – środek wykrztuśny i kwas askorbinowy (wit.C) – środek stosowany w przeziębieniu oraz grypie, uzupełniający niedobory witaminy C, które powinny wystąpić w pierwszych dniach choroby.
Uwaga: coldrex możesz kupić w aptece internetowej
Poczytaj więcej:
tabletki dla mężczyzny .

W tej chwili coś całkowicie z innej parafii.
COLFARM burak czerwony 60 tabletek

  Dawkowanie
1 – 2 tabletki 3 razy dziennie w trakcie albo po posilku.
  Przechowywanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Suplement diety nie może być też stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
  Działanie
Burak czerwony od dawna stosowany może być jako roślina odżywcza oraz ogolnie wzmacniająca. Antocyjany zawarte w wyciągu z buraka działają mocno antyutleniajaco, regulują procesy utleniania oraz redukcji i usprawniają przemianę materii na poziomie komorkowym. Burak działa też mocno odkwaszająco na przewód pokarmowy, zwłaszcza po spożyciu pokarmów zakwaszających. Może być też źródłem wielu naturalnych składników mineralnych oraz aminokwasów.

COLFARM burak czerwony:

  • odżywia oraz wzmacnia,
  • odkwasza organizm,
  • poprawia przemianę materii.

Więc w tym momencie cosik zupełnie z innej pary kaloszy.
CHOLINEX 24 tabletki

 Skład
1 pastylka o ciężarze 3,9 g zawiera substancję czynna:
salicylan choliny 150 mg substancje pomocnicze: cukier biały, syrop skrobiowy niskoscukrzony, glukozę krystaliczną  olejek mięty pieprzowej.
Lek nie zawiera środków konserwujacych i barwników. 
 Dawkowanie

Dorośli oraz dzieci powyżej 12 roku życia;
przeciętnie ssać po 1 pastylce  4 – 6 razy na dobę.
Dawkowanie u dzieci w wieku 6-12 lat – maksymalnie do 4 pastylek na dobę.
Jeśli bol gardła nie ustępuje w ciągu 1-2 dni należy skontaktować się z lekarzem.

  Dzialania niepożądane
Tak jak w przypadku wszystkich salicylanów podawanych doustnie rzadko powinny wystąpić: – reakcje alergiczne (np.: zaczerwienienie skory oraz wysypki, kaszel, uczucie zatkania nosa,obrzęk twarzy, trudności przy połykaniu albo trudności w oddychaniu); – uszkodzenie błony śluzowej przewodu pokarmowego (np. bóle brzucha, wymioty, krwawienia).
  Oddzialywanie z innymi lekami
Po podaniu salicylanu choliny w postaci pastylek do ssania prawdopodobieństwo wystąpienia poniższych interakcji może być mało prawdopodobne. Salicylany osłabiaja działanie stosowanych równocześnie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Potęgują działanie leków przeciwcukrzycowych oraz przeciwzakrzepowych. Niesteroidowe środki leczenia przeciwzapalne, środki leczenia przeciwzakrzepowe, fibrynolityczne, hamujące agregację plytek podawane jednocześnie z salicylanami powinny nasilać ryzyko krwawień z błony śluzowej żołądka.
  Ciąża oraz karmienie piersią
O stosowaniu preparatu w okresie ciąży oraz karmienia piersią decyduje lekarz.
  Ostrzeżenia
Przewlekle podawanie salicylanu choliny (powyżej 6,7 g/dobę co odpowiada 45 pastylkom) może prowadzić do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi. Tak jak w przypadku innych salicylanów, należy zasięgnąć porady lekarskiej przed zastosowaniem leku u osob cierpiacych na stany zapalne przewodu pokarmowego, chorobę wrzodową żołądka oraz dwunastnicy i u osób chorych na astmę oskrzelową.
Ze względu na zawartość cukru wskazana może być ostrożność przy podawaniu osobom z cukrzycą i ze skłonnością do prochnicy. U dzieci poniżej 12 roku życia wskazania do stosowania salicylanów powinny być też ustalone poprzez lekarza ze względu na możliwość wystąpienia zespolu Rey′a.
  Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na salicylany oraz odmienne niesteroidowe środki leczenia przeciwzapalne i pozostale składniki preparatu. Nie podawać u osób z żylakami przełyku, ze względu na zagrożenie krwotokiem.
 Wskazania
- stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej oraz gardla
- ból oraz obrzek gardła towarzyszący stanom zapalnym
- jako specyfik wspomagający antybiotykoterapię zakażeń błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła wywołanych poprzez niektore drobnoustroje
 Działanie
Substancja czynna pastylek Cholinex – salicylan choliny działa miejscowo:
-przeciwzapalnie
-przeciwbólowo
-zmniejszając obrzęk oraz przekrwienie błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła
-bakteriobójczo wobec niektórych patogennych drobnoustrojów
-zwiększajac wydzielanie śliny, poprzez co wspomaga efekt przeciwzapalny.

I dziękujemy. Do poczytania.